KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 8713290
nr 871 3290
Alpo Jaakola
(1929-1997), Finland
Tuschteckning, Alpo Jaakola (1929-1997), 'Musta Vaate', signerad, 1966, motivet: 16x24
Alpo Jaakola, finländsk målare och skulptör född 1929, död 1997.
måndag 27 januari 2014
kl 20:40:00
Alpo Jaakola
Läs mer om Alpo Jaakola